Yeni Eklenenler

Alüminyum Şemsiye

Alüminyum-Şemsiye

Alüminyum Şemsiye Özellikleri

1- ŞEMSİYENİN İSKELET KALINLIĞI Güneş şemsiyelerimizin ana gövdesini 50mm. 60mm. 85mm. 100mm. kalınlıklarında alüminyum profil ve buna bağlı kolları da alüminyum profilden üretiyoruz. Kullandığımız malzemenin boyutu ve et kalınlığı ürünün dayanıklılığını aynı oranda etkilemektedir.

 

2- ŞEMSİYENİN KUMAŞI Uzun ömürlü şemsiyelerimizde ”Docril” marka ithal akrilik kumaş, promosyon şemsiyelerde ise polyester kumaş kullanmaktayız. Polyester kumaşın güneşte solma ömrü 3-4 ayla sınırlıyken Docril akrilik kumaşımız 7 yıl solmaya karşı dayanıklıdır. Akrilik kumaşın ısı, ışık ve yağmur suyu geçirmemesine karşın polyester kumaş bu özelliklerde koruyucu özelliğe sahip değildir.

havuz-semsiyesi3- AÇMA KAPANMA MEKANİZMASI A) Dişli sistem: Şemsiyenin ana gövdesinde bulunan burgulu çelik vida gövdedeki kol yardımıyla çevrilmek suretiyle şemsiye açılıp kapanır. B) Kelepçe sistemi: Şemsiyenin ana gövdesinde bulunan kancalı kelepçe yardımıyla gerdirilmek suretiyle şemsiye açılıp kapanır C) İpli makaralı sistem: Şemsiyenin üstkollarına bağlı iplermakara yardımıyla gerilerek ana gövdeye bağlanmak suretiyle açılıp kapanır.havuz-semsiye-orta

4- TAŞIYICI KAİDELERİ (SABİTLEYİCİLER) Şemsiyelerin sağlıklı sabitlenmemesi hem tehlikeli bir sorundur hem de sürekli rüzgarda titreyen ürün bağlantı noktaları aşınmalara maruz kalır. A) Hareketli mermer ağırlıklar dengeli, uygun boyutta ve ağırlıkları yeterinde ağır olmalıdır. B) Yere gömme suretiyle sabitleme usulünde en çok dikkat edilmesi gereken unsur şemsiye 90 derecede dik olmalıdır aksi durumda sağlıksız ve estetik olmayan bir görüntü oluşacaktır.havuz_semsiyeleri_03

5- TELESKOPİK SİSTEMLER Teleskopik sistem şemsiyelerin açılıp kapamasında makul düzeyde tutulmasını sağlamaktadır; bu yetenek açıp kapamada rahatlık sağlarken bağlantı noktalarında şemsiyenin mukavemetini artırmaktadır.

6- HAVALANDIRMA BACA SİSTEMİ Şemsiyenin çatısına yerleştirdiğimiz baca sistemi hava sirkülasyonuna izin vererek rüzgardan yıpranmasını belli ölçülerde engeller.

7- HAREKETLİ PARÇALARIN BİRLEŞİM TEKNİKLERİ Bazı üreticilerin tercih ettiği plastik bağlantı parçaları sıcak havalarda gevşeyip soğuk havalarda kuruduğundan ömürleri çok kısadır. Aynı şekilde perçin tutturmalar ve direkt vidalamalar ürünün rüzgarda gösterdiği vibrasyon etkisi bağlantı noktalarını gevşetip bir süre sonra parçaların sökülüp dökülmesine neden olmaktadır.

Alüminyum Şemsiye Fiyatlarımız la ilgili bilgi almak için Bizimle iletişime Geçiniz.

[fbshare url=”http://www.semsiyeci-tenteci.com/aluminyum-semsiye-fiyatlari-modelleri/” type=”button” float=”right”][google_plusone href=”http://www.semsiyeci-tenteci.com/aluminyum-semsiye-fiyatlari-modelleri/” size=”standard” annotation=”none” language=”English (UK)”] 

Teleskopik Şemsiye İnceledinizmi

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şimdi Ara